Autor: Anita Zyna
Oferta pracy - Psycholog
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lindowie zatrudni psychologa w wymiarze 10/22h od 01.02.2025 r. do 31.08.2025 r. oraz 9h zajęć w ramach realizacji projektu unijnego do 30.06.2025 r.
Wymagania:
- wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na kierunku psychologia,
- przygotowanie pedagogiczne,
- obywatelstwo polskie.
Zakres obowiązków:
Do zadań psychologa szkolnego będzie należało: - prowadzenie działań diagnostycznych; - udzielanie uczniom pomocy psychologiczno – pedagogicznej; - podejmowanie działań z zakresu profilaktyki; - inicjowanie i prowadzenie działań interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych; - współpraca z rodzicami i opiekunami uczniów; - prowadzenie wymaganej dokumentacji.
Oferujemy:
Umowa o pracę na podstawie KN.
Twoja aplikacja musi zawierać (dokumenty niezbędne):
- CV, - podanie,
- dokumenty potwierdzające kwalifikacje,
- informacja o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym,
- zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.
Dołącz jeśli posiadasz (dokumenty dodatkowe):
Kserokopie dokumentów potwierdzających dotychczasowy staż pracy.
Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
e-mail: zsp@zsplindow.pl adres: ZS-P w Lindowie,
Lindów 42, 42 - 165 Lipie
- doręczenie do 31.01.2025 r. do godz. 15.00.
Rekrutacja do Publicznego Przedszkola i klasy pierwszej Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie na rok szkolny 2025/2026
Szanowni Rodzice,
Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Lindowie na rok szkolny 2025/2026
od 21 stycznia 2025 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Lipie.
W przypadku, gdy przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie rekrutacyjnym, po uwzględnieniu kryteriów określonych przez organ prowadzący, będą przyjmowane dzieci spoza obszaru Gminy Lipie.
Rodzice składają:
- w terminie od 21 stycznia 2025 r. do 31 stycznia 2025 r. – DEKLARACJĘ o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego – dla dzieci uczęszczających do przedszkola;
- w terminie od 10 lutego 2025 r. do 28 lutego 2025 r. – WNIOSEK przyjęcie dziecka do przedszkola – w przypadku dzieci rozpoczynających wychowanie przedszkolne;
- 28 marca 2025 roku - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Wzory DEKLARACJI i WNIOSKU są dostępne w Przedszkolu Publicznym w Lindowie, w przedszkolu i na stronie internetowej.
Wypełnione DEKLARACJE lub WNIOSKI należy złożyć w budynku ZS-P w Lindowie (u pań przedszkolanek), Lindów 42 w terminach zgodnych z harmonogramem zawartym w Zarządzeniu NR 0050.9.2025 Wójta Gminy Lipie.
Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Lipie_w_sprawie_rekrutacji.pdf
Deklaracja_o_kontynuowaniu_edukacji_2025.pdf
WNIOSEK_zgloszenia_dziecka_do_przedszkola_2025.pdf
Deklaracja_woli_rodzica_2025_przedszkole.pdf
.........................................................................................................................................
Rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie na rok szkolny 2025/2026
10 lutego 2025 roku rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, w przypadku, gdy szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.
ZASADY PRZYJĘĆ
Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie, przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA, które można złożyć w szkole lub u wychowawcy grupy 6-latków w przedszkolu w dniach od 10 lutego 2025 r. do 28 lutego 2025 r. w godz. 8:00 – 15:00.
Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej im. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie, podlegają procedurze rekrutacyjnej, jeżeli szkoła posiada wolne miejsca. Rodzice składają pisemny WNIOSEK w szkole od 4 kwietnia 2025 r. do 18 kwietnia 2025 r. w godz. 8:00 – 15:00.
Wzór ZGŁOSZENIA i WNIOSKU dostępny jest w ZS-P w Lindowie i na stronie internetowej szkoły.
Dokumenty proszę złożyć w szkole w terminach zgodnych z harmonogramem zawartym w Zarządzeniu NR 0050.9.2025 Wójta Gminy Lipie z dnia 10 stycznia 2025 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2023/2024 terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, klas pierwszych publicznych szkół podstawowych oraz podania do publicznej wiadomości kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, a także dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów i liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria
Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Lipie_w_sprawie_rekrutacji.pdf
Autor: Anita Zyna
Z najlepszymi życzeniami ...
Autor: Anita Zyna
Jasełka środowiskowe
W przedświąteczną niedzielę, 22 grudnia, Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie wystawiła jasełka pt. „Historia cudownej nocy”, które przeniosły widzów w magiczny czas Narodzenia Pańskiego, przybliżając historię Bożego Narodzenia.
W jasełkach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy swoimi talentami i zaangażowaniem wprowadzili wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Nie zabrakło wyjątkowych momentów oraz pięknych kolęd i pastorałek, których wspólnie wysłuchaliśmy i zaśpiewaliśmy.
Po występie Pani Dyrektor - Anita Zyna pogratulowała młodym aktorom, podziękowała rodzicom nauczycielom za przygotowanie uczniów do jasełek. Następnie złożyła serdeczne Bóg zapłać na ręce Księdza Proboszcza – Michała Jaskuły, za wsparcie duchowe i przychylność, że w kościele pw. Zesłania Ducha Św. w Lindowie mogliśmy wystąpić i niejako podziękować za obecność lokalnej społeczności w naszym szkolnym życiu. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń, złożonych w imieniu Pani Wójt – Bożeny Wieloch dołączyła Pani Małgorzata Rychel – Romańska, która podczas jasełek reprezentowała Urząd Gminy w Lipiu.
Na zakończenie dla każdego uczestnika i każdego aktora były słodkie podziękowania od naszej wspaniałej Rady Rodziców!
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Wykorzystano aparat fotograficzny i nagłośnienie zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
Autor: Anita Zyna
Warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków w klasie III
W ramach przedświątecznych przygotowań w klasie III po raz kolejny odbyły się warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków. Celem ich było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych oraz zachęcenie do samodzielnego wykonania i dekorowania ozdób świątecznych. Warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka – mama naszej uczennicy Oli, która nie tylko upiekła pyszne pierniczki, ale także pomagała nam w pracy, służyła radą i pomocą, za co bardzo dziękujemy!
Podczas warsztatów wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci
2Autor: Jolanta Kasprzak
Szkolny Konkurs Plastyczno - Kaligraficzny "Najpiękniejsze życzenia świąteczne"
Słowo kaligrafia z języka greckiego oznacza „piękne pisanie”. Nauka ładnego pisania wymaga cierpliwości i poświęcenia czasu. Rozwija zdolności artystycznego wyrażania siebie i kreatywność, poprawia koncentrację i precyzję.
Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo zaprosiliśmy uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Plastyczno – Kaligraficznym „Najpiękniejsze życzenia świąteczne”. Konkursowym zadaniem było własnoręczne wykonanie kartki bożonarodzeniowej, do której uczniowie musieli własnoręcznie wpisać życzenia pismem kaligraficznym. Treść życzeń można było wpisać w języku polski, angielskim lub niemieckim.
Na konkurs wpłynęło 16 prac, z których 3 nagrodzono wyróżnieniem, a 13 uczniów otrzymało nagrody rzeczowe za starannie wykonane kartki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
Wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
Autor: Anita Zyna
Zaproszenie na Jasełka
Autor: Anita Zyna
XIII POWIATOWY KONKURS KALIGRAFICZNY „MISTRZ KALIGRAFII” rozstrzygnięty
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców z naszej szkoły w XIII Powiatowym Konkursie Kaligraficznym "Mistrz Kaligrafii" i dla wszystkich uczestników z klas II-VIII, którzy wzięli udział w etapie szkolnym konkursu kaligraficznego.
Laureami Powiatowego Konkursu Kaligraficznego zostali:
- Aleksandra Libner - wyróżnienie
- Natalia Łosik - III miejsce
- Roksana Komorowska - II miejsce
Autor: Ewa Chyra
Podziękowanie za Bożonarodzeniowy Kiermasz Ciast
Autor: Anita Zyna
Wyjazd do kina uczniów klas I - III
Dnia 12 grudnia 2024r. uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do kina Cinema City w Częstochowie , aby obejrzeć film animowany pt. „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”. Wyjazd był częścią szkolnej tradycji wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania pasji do kina.
Ta pełna humoru i wzruszeń opowieść wprowadziła dzieci w magiczny, świąteczny nastrój i pokazała, jak ważna jest odwaga, przyjaźń oraz wiara w siebie. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy małego renifera Niko, który dołącza do Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Rywalizuje z przebojową Stellą, która kradnie sanie Mikołaja i ucieka na Północ. Niko z przyjaciółmi rusza w pościg, by uratować święta, ucząc się przy tym odwagi i bycia sobą.
Dzieci były zachwycone filmem. Uśmiech nie znikał im z twarzy przez całą projekcję, a po seansie chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami. Szczególnie podobały się im momenty pełne humoru i przygód, a także postaci przyjaznych reniferów. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że film był bardzo emocjonujący i pełen ciepła.
Wyjazd do kina był świetną okazją do integracji klas, spędzenia czasu w gronie koleżanek i kolegów oraz wspólnego przeżywania magii filmu. Uczniowie wrócili do szkoły pełni radości i z mnóstwem pozytywnych wrażeń.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do kina!
Autor: Marzena Kocik
Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika
W czwartek, 5 grudnia uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem zajęć bibliotecznych było zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie musieli zdać egzamin. I choć są jeszcze mali i dopiero rozpoczynają naukę, świetnie sobie poradzili! Następnie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, sposobem wypożyczania książek, z zasadami zachowania się w bibliotece oraz postępowania z książką. Teraz mogli już uroczyście przyrzec, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, a po nim każdy uczeń podpisał się na swojej karcie czytelnika i mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę pasowania wszyscy otrzymali zakładki do książek, dyplomy i zaproszenie do korzystania ze zbiorów skarbnicy wiedzy, jaką jest biblioteka.
Uczniowie otrzymali również Wyprawki Czytelnicze w ramach Kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Specjalnie przygotowana dla pierwszoklasistów książeczka zachęca ich do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nie zapomniano również o Rodzicach, którzy pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju czytelniczym swoich najmłodszych pociech i przekazano im poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.
Mam nadzieję, że biblioteka będzie zawsze kojarzyła się uczniom z miejscem radosnym i bezpiecznym, które będą chętnie odwiedzać. Serdecznie do niej zapraszam!
Wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
nauczyciel bibliotekarz - Jolanta Kasprzak
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych, przez wszystkie dzieci, dni w roku. 6 grudnia również nasze przedszkolaki z niecierpliwością spoglądały przez okno i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Czas oczekiwania umiliły im, obecne od samego rana w naszym przedszkolu, elfy. Razem z nimi dzieci spędziły czas na radosnych świątecznych zabawach, m.in.: pieczeniu pierniczków, dekorowaniu gwiazdek, przechodzeniu przez komin, ozdabianiu pomponami czapek Mikołaja. Była ,, burza śnieżna’’, bitwa na ,,śnieżki’’, ,,piątka‘’ z Grinchem, świąteczny tor przeszkód i wiele, wiele innych atrakcyjnych zabaw, które dostarczyły dzieciom mnóstwa radości i śmiechu. Kulminacją tego wspaniałego dnia było spotkanie ze Św. Mikołajem, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Długo wyczekiwanego gościa nasi najmłodsi przywitali piosenką, a św. Mikołaj, zgodnie z tradycją, obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Zanim to jednak nastąpiło, ekipa św. Mikołaja zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Emocji przy tym było co niemiara. Zwieńczeniem spotkania było obdarowanie dzieci prezentami i pamiątkowe zdjęcie w przepięknej scenerii.
Cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.
Do zobaczenia za rok…
Ho ho ho !!!
Autorzy: Aneta Krawczyk, Renata Placek
Bierzemy udział w Integracyjnym WF – Świąteczna Misja!
11 grudnia 2024 r. uczniowie klasy II i III wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu online na żywo, które połączyło młodych uczestników z całej Polski we wspólnej zabawie i aktywności fizycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Patronat Honorowy nad Integracyjnym WF objął @UNICEFPoland.
Pod okiem Kasi Kozikowskiej, paralimpijki, wyruszyliśmy w świąteczną misję pełną
ruchu i radości. Była to wyjątkowa okazja, by pokazać, że aktywność łączy wszystkich – bez barier i ograniczeń!
#IWF2024 #BeActive #IWFPoland #IWFPoland2024 #IntergacyjnyWF
@fundusz.pfron @Fundacja V4Sport @UNICEFPoland @Akademia Krokieta i Lamy
@Stowarzyszenie Jesteśmy dla Was @SzkolnyZwiązekSportowy"Dolny Śląsk"
#SzkolnyZwiązekSportowyZarządKrajowy
Autor: Jolanta Kasprzak, Anna Drab
Dzień warzyw i owoców
Z okazji Dnia Warzyw i Owoców, który obchodzimy 18 października, klasa II wspólnie zrobiła sałatkę owocową. Uczniowie przynieśli ulubione owoce, dokładnie umyli i starannie pokroili. Na koniec zasiedli do wspólnego, zdrowego posiłku. Ten dzień był doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć wszystkim o roli warzyw i owoców w codziennej diecie.
Wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
Autor: Magdalena Sośniak
Spotkanie ze Św. Mikołajem
W tym roku Święty Mikołaj znów odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie. Spotkanie ze Świętym Mikołajem zorganizowano 6 grudnia. Każdy - obowiązkowo przyszedł w symbolicznej, czerwonej czapce lub ubrany w czerwone kolory.
Spotkanie z Mikołajem odbyło o się w poszczególnych klasach. Chętni uczniowie odśpiewali dla specjalnego gościa piosenki i recytowali wierszyki. Święty Mikołaj obdarowywał prezentami uczniów z klas I-VIII. Świętemu Mikołajowi towarzystwa w tym roku dotrzymywał Grinch, który przybył w tym roku po to, żeby zebrać do worka wszelkie smutki, złości i żale, by atmosfera nadchodzących Świąt była radosna.
9Autor: Magdalena Sośniak
Andrzejki
28 listopada to magiczna data, dlatego, że tego dnia w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Szkolny korytarz pełen był wróżek i wróżbitów, a także nie brakowało chętnych, którzy chcieli, aby przepowiedzieli im przyszłość. Na każdego ucznia czekał pyszny popcorn z profesjonalnej maszyny zakupionej przez Radę Rodziców. Wieczorem odbyła się dyskoteka dla klas IV-VIII. Główną atrakcją był escape room przygotowany przez Maję Dądela, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Ten dzień był pełen magii, zabawy, uśmiechu na twarzach i integracji.
Wykorzystano aparat fotograficzny i nagłośnienie zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
Autor: Magdalena Sośniak
Dzień życzliwości i pozdrowień
21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień połączony z Dniem Praw Dziecka. Tego dnia podczas apelu szkolnego przypomniane zostały prawa ale o obowiązki wszystkich dzieci. W klasach realizowane były lekcje z wykorzystaniem materiałów programu UNICEF. Podczas przerw uczniowie integrowali się kolorując kolorowankę o dniu życzliwości. Do akcji przyłączyli się też najmłodsi koledzy i koleżanki z przedszkola. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy pamiętali o życzliwości na co dzień.
Wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
Autor: Magdalena Sośniak
Profilaktyczna sztafeta pokoleń. Włącz myślenie. Bezpieczna sieć w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu
W tym wydarzeniu mieli przyjemność uczestniczyć również uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły wraz z wychowawcami. Była to inicjatywa profilaktyczna adresowana dla co najmniej trzech pokoleń Gminy Lipie. Wśród zaproszonych znaleźli się uczniowie klas starszych ze szkół gminy Lipie, wielu przedstawicieli instytucji powiatowych: policji, banków z terenu powiatu, poradni psychologiczno - pedagogicznych, przedstawiciele Urzędu Gminy Lipie, dyrektorzy placówek kulturalnych i liczne grono osób z Koła Emerytów. Zaprezentowane przez uczniów przedstawienia profilaktyczne wyróżniały się wysokim poziomem różnych umiejętności artystycznych, autentycznością ukazania wirtualnego życia współczesnego dziecka, nastolatka oraz poruszającą wymową i przesłanie o mądrość, wrażliwość i higienę cyfrową. Prezentacje i prelekcje poruszały treści zagrożeń w świecie cyfrowym: jak działają cyberprzestępcy, jakie są najczęstsze oszustwa, czym jest phishing, scam, oszustwa na aukcjach internetowych, w social mediach. Z fachowej strony mogliśmy nauczyć się jak chronić dane wrażliwe, jak nie zostać ofiarą oszustwa w internecie, jak reagować, gdzie szukać pomocy. Z zainteresowaniem słuchali wszyscy i bardzo młodzi i ci dużo starsi. Z pewnością każdy wyniósł dużo cennych informacji. Pędzącego pociągu wirtualnego świata nie sposób zatrzymać, ale można wyhamować. Bezpiecznie, zdrowo korzystać z osiągnięć technologicznych. Wielkie podziękowania dla organizatorów za możliwość udziału w tym profesjonalnie zorganizowanym i wartościowym spotkaniu.
Autorzy: Ewa Chyra, Marek Grzybowski