• Mikołajki 2023

           

           

          ​​​​​​Opis: C:\Users\USER\Desktop\Mikołaj.jpg

          6 grudnia – jak dobrze wiecie

                Święty Mikołaj chodzi po świecie.

          Dźwiga swój worek niezmordowanie.

                 I każde dziecko prezent dostanie.

          W środę  w naszej placówce odbyły się Mikołajki  zorgnizowane przez Samorząd Uczniowski. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, elfy i reniferki. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły  czekali tego dnia z niecierpliwością na Mikołaja, który i tym razem nie zapomniał o nich. Przywiózł im piękne prezenty, a uczniom klasy III dodatkowo wręczył dyplomy za grzeczność. Tym, którzy jeszcze czasami psocą pogroził swoją laską.  Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

          Podczas spotkania z Mikołajem wykorzystano aparat fotograficzny oraz nagłośnienie zakupione w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Marzena Kocik 

        • Laureaci Powiatowego Konkursu Kaligraficznego

           

          Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w kaligrafii. Wbrew powszechnej opinii o nieatrakcyjności sztuki pięknego pisania znalazło się  niemałe grono fanów szkolnych.

          Piękne prace na XII Powiatowy Konkurs Kaligraficzny organizowany przez SP w Iwanowicach Dużych napisali: Leon Belowski, Magdalena Nowak, Laura Dębowska i Zofia Marchewka z klas I-III.

          Z klas IV- VII pisali: Natalia Krzejszczak, Miłosz Belowski, Oliwia Borecka, Natalia Łosik, Roksana Komorowska.

          Nagrodzeni uczniowie to:

          Zofia Marchewka - II miejsce w kategorii klas II-III

          Roksana Komorowska - I miejsce w kategorii klas VII-VIII

           

                   Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom!

           

          Do wykonania zdjęć i kolaży wykorzystano aparat fotograficzny oraz laptop zakupione w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autorki: Ewa Chyra, Marzena Kocik 

        • „Kreatywna Matematyka” w klasie II – moduł II – Symetria jesieni

           

                 Ukończyliśmy drugi moduł zajęć projektowych przeznaczonych do realizacji w listopadzie. Ich celem było kształtowanie umiejętności szeregowania i klasyfikowania przedmiotów, rozwijanie spostrzegawczości, umiejętności różnicowania i logicznego myślenia. Zadaniem dzieci było posortowanie liści i darów jesieni i utworzenie zbiorów, każdy według jednej cechy, ułożenie prostych rytmów i odtworzenie zaobserwowanej regularności. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną z materiałem żywym polegającą na  dorysowaniu brakującej  części liścia w oparciu o oś symetrii.

          Podczas warsztatów wykorzystano aparat fotograficzny oraz laptop zakupione w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Jolanta Kasprzak

        • Pracownia Kompetencji Cyfrowych

          Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała nagrodę na poziomie klas 4-6 w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Konkurs zorganizował NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Brały w nim udział wszystkie chętne szkoły w Polsce. Otrzymana nagroda – mobilna pracownia komputerowa obejmuje: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. Sprzęt jest już wykorzystywany przez uczniów na zajęciach.  

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Anita Zyna

        • Andrzejki 2023

          30 listopada (czwartek) przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw. Jak co roku, zgodnie z tradycją, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych uczniów naszej szkoły.

          Klasy 1-3 miały okazję powróżyć z kart, dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, poznać imię swojej przyszłej sympatii oraz przebić balonik z wróżbą. Dodatkowo najmłodsi uczestniczyli w takich zabawach jak: wrzuć marzenie, podaj paczkę, taniec na gazetach czy też wróżba z butami.

          Klasy starsze natomiast spędziły ten wieczór w towarzystwie swoich rówieśników ze szkoły podstawowej w Rębielicach Szlacheckich, którzy na zaproszenie uczniów z Lindowa, postanowili nas odwiedzić. I tutaj także nie obyło się bez wróżb, wspólnej zabawy i tańca. Czas spędzony razem, umilił nam wielki biały miś, z którym uczniowie mieli okazję się pobawić, potańczyć i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło także poczęstunku, po którym wszyscy ponownie wrócili do wspólnej integracji i zabawy.

          Dziękujemy uczniom z Rębielic Szl. za przybycie i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!

          Podczas organizacji andrzejek wykorzystano nagłosnienie, laptop oraz aparat fotograficzny zakupione w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

           

          Autor: Agnieszka Wolska - Bździon 

        • Dzień Pluszowego Misia w klasie II

          25 listopada wszystkie misie mają swoje święto, bo miś to najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce smutki, radości i tajemnice.  Miś jest bohaterem wielu książek, do których wszyscy z przyjemnością wracamy. Uczniowie klasy II w poprzednim roku szkolnym poznali Wojtka – niedźwiadka syryjskiego adoptowanego przez żołnierzy generała Andersa, który oficjalnie został wciągnięty do armii i przeszedł z żołnierzami cały szlak bojowy.  

          W bieżącym roku drugoklasiści wybrali się do Londynu, aby spotkać się tam z Misiem Paddingtonem.  Miś Paddington to ciepła, pełna humoru postać stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda, występująca w wielu książkach i filmach. Figurka Misia Paddingtona znajduje się na stacji kolejowej Paddington w Londynie i właśnie od zwiedzenia Londynu rozpoczęliśmy zabawę. Następnie obejrzeliśmy film z bohaterem dnia w roli głównej oraz wykonaliśmy jego portrety. Na koniec korzystając z aplikacji wirtualnej maty do kodowania wykonali zadania związane tematycznie z zajęciami. I jak przystało na Święto Misia nie obyło się bez słodkości, tym razem Kubuś Puchatek zaprosił wszystkich na ,,małe conieco”.

          Podczas zajęć wykorzystano laptopy z Mobilnej Pracowni Komputerowej

          Autor: Jolanta Kasprzak

        • 11 edycja Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL

           

          Uczniowie klasy VI w listopadzie wzięli udział w cyklu lekcji o finansach, które poruszały następujące zagadnienia:

          - Od oszczędzania do inwestowania

          - Twoje pieniądze

          - Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni

          W webinarium odnośnie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni uczestniczyli równiez uczniowie klasy VII. 

          Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest  we współpracy z instytucjami sektora bankowego, instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi. Projekt uzyskał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej za szczególne przyczynianie się do rozwijania kompetencji finansowych społeczeństwa.

           

          Podczas realizacji projektu wykorzystano laptop zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Anita Zyna

        • DZIEŃ MISIA

           

          25 listopada, dla upamiętnienia ocalonego podczas polowania niedźwiadka, na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Każdy starszak w tym dniu do przedszkola przyniósł swojego misia. Poznaliśmy ich imiona, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

          Z misiami można wiele, co udowodniliśmy tego dnia. Z tymi dużymi można spać jak na materacu, otulić się, z mniejszymi można się tulić, bawić i tańczyć. Starszacy wszystkie misie zabrali do tańca. Jednak nie mogło zabraknąć też zabaw, konkurencji i zadań, które wymagały od wszystkich wykazania się sprytem, pomysłowością i wiedzą. Rozwiązywaliśmy quiz tematyczny, by utrwalić poznane wiadomości. Nazywaliśmy także misie ze znanych bajek.  Miś malutki, czy też duży towarzyszy dzieciom w zabawie, podróżach, podczas snu, …. zawsze.

          Tego dnia nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz wyjątkowych medali: PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA.

          Podczas zajęć wykorzystano również książki zakupione w ramach realizacji #NPRCz

          Autor: Kamila Nowak 

        • Akademia Bezpiecznego Puchatka- lekcja 3

           

          ​​​​​​​

           

           

          Klasa I zrealizowała trzecią lekcję pt: „Bezpiecznie w domu” w ramach projektu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się na co zwracać uwagę będąc samemu w domu, jak udzielać pierwszej pomocy, w jaki sposób wzywać pomoc, do czego służy apteczka oraz co to jest odpowiedzialność. Klasa obejrzała film edukacyjny pt: „Jesteśmy bezpieczni w domu”. Każdy uczeń przećwiczył ułożenie kolegi w pozycji bezpiecznej oraz prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie. Była to bardzo wartościowa i pouczająca lekcja a pierwszoklasiści zdobyli kolejną sprawność- odpowiedzialność.

           

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Magdalena Sośniak 

        • Projekt OPERACJA SZKOŁA w klasie I

          Klasa I zrealizowała 5 lekcji w ramach projektu edukacyjnego OPERACJA SZKOŁA. Celem pierwszej lekcji była umiejętność pokonywania toru przeszkód, integracja klasy poprzez wspólną pracę i umiejętność stworzenia skrzyni skarbów korzystając z materiałów plastycznych. Na drugiej lekcji uczniowie poznali alfabet Morsea, uczyli się nadać komunikat tym kodem oraz za pomocą materiałów plastycznych stworzyli własne wizytówki z użyciem alfabetu Morsea. Wymieniali narzędzia potrzebne do pracy detektywa oraz reagowali na sygnał w adekwatny sposób. Trzecia lekcja odbyła się pod hasłem operacja wyspa, gdzie uczeń korzystając z dostępnych materiałów takich jak świeca i farba potrafił zakodować wiadomość. Dowiedział się co to jest daktyloskopia oraz na czym polega wyjątkowość linii papilarnych. Na czwartej lekcji klasa I dowiedziała się, czym jest niewidzialny atrament oraz za pomocą soku z cytryny, wykałaczek oraz żelazka obsługiwanego przez nauczyciela zakodowali w parach wiadomość. Na ostatniej lekcji pt: „Operacja Królowa Dżungli” uczniowie wykonali lornetkę z papierowych rolek oraz wysłuchali fragmentu książki „Operacja Królowa Dżungli”. Każda lekcja była doskonałą aktywnością dla dzieci w trakcie wykonywania wyzwań jakie należało zrealizować. Jednocześnie zaspokajała jak i rozbudzała naturalną ciekawość poznawczą ucznia. Świetnie integrowała klasę i zachęcała do czytania.

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Magdalena Sośniak 

        • Dzień Życzliwości

          Dla uczniów klasy II był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.  Nauczyliśmy się, że prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy… Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie komuś drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele.

                Bądźmy życzliwi nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Jolanta Kasprzak 

        • Wyjazd uczniów do Muzeum 303

          W dniu 24.11.2023 r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w wycieczce do Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha. Muzeum jest poświęcone Lotnictwu Polskiemu od początków awiacji po czasy obecne, ze szczególnym naciskiem na okres II Wojny Światowej i Bitwy o Anglię. Muzealne zbiory i ekspozycja główna poświęcona jest w szczególności Polskim pilotom z okresu Bitwy o Anglię. Muzeum 303 realizuje misje upowszechniania wśród młodzieży szkolnej i osób dorosłych historii Lotnictwa Polskiego od początków awiacji na terenach II RP poprzez udział na Polskich lotników na frontach II Wojny Światowej po teraźniejszość. 

          Podczas wycieczki uczniowie nabywali umiejętności robienia zdjęć reportażowych, a efekty ich starań możemy podziwiać w galerii. 

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autorzy: Anita Zyna, Agnieszka Wolska - Bździon

        • Zajęcia z projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie - klasa III

          Opis: https://cloud-b.edupage.org/cloud?z%3AjhKmeJrSy90VRGAdU4eMZjgW2%2BE%2BjeHsQ8Zc7m0JVIW7ijmcNhWxt4R3FvdcDfl%2F

          "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?"

          Uczniowie klasy III w ramach projektu edukacyjnego "Uczeń w sieci. Jak mądrze korzystać z Internetu?" zrealizowali już trzecią lekcję. Na podstawie historii o Pocztówkowej Krainie, dzieci  sprawdziły, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z umieszczaniem w Internecie swoich zdjęć czy informacji o sobie i innych. Uczniowie rysowali Pocztówkową Krainę, wypełniali karty pracy, obejrzeli film "Jakie ślady zostawiamy w Internecie i ułożyli  kodeks zasad bezpiecznego publikowania w sieci. W czasie zajęć dowiedzieli  się także, jak się zachować, kiedy niepożądany materiał mimo wszystko trafi do Internetu.
           Mam nadzieję, że po tych zajęciach każdy z młodych użytkowników Sieci  z kl. 3 będzie w bezpieczny sposób korzystał z Internetu.

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Marzena Kocik 

        • Dzień Kredki na lekcji plastyki w klasie 2 i 3

           

              22 listopada w Kalendarzu Świąt Nietypowych przypada Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Kolorowe kredki są obowiązkowym rekwizytem w piórniku oraz codziennym narzędziem świetnej zabawy. W Dniu Kredki uczniowie klasy II i III na lekcji plastyki poznali różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, żelowe, akwarelowe, pastele suche i olejne, a następnie  wykonali prace plastyczne dowolnie wybranym rodzajem kredek. Zaśpiewali także znaną piosenkę pt. „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” oraz odbyli wirtualną wizytę w fabryce kredek Bambino. 

           

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Jolanta Kasprzak 

        • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

          Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia to już tradycja w naszej szkole. W tym roku święto to przypadało 17 listopada. Święto to idealnie wpisuje się w koncepcję nauki poprzez zabawę, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących matematyką. Akcja zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Stwarza również uczniom okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. W tym dniu, podczas zabaw każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia.  W akcji brały udział wszystkie klasy. Klasa I nie poznała jeszcze tabliczki mnożenia, ale kolorowała matematyczne sowy i z chęcią przyglądała się poczynaniom starszych kolegów. Uczniowie klasy II na zajęciach lekcyjnych rozwiązywali łamigłówki matematyczne, wykonywali kolorowanki matematyczne, aby na koniec zdobyć medal eksperta tabliczki mnożenia. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w zabawach zorganizowanych w bibliotece szkolnej i na świetlicy. Mogli też wziąć udział w konkursie matematyczno – logicznym sprawdzającym nie tylko znajomość tabliczki mnożenia, ale także umiejętność logicznego myślenia.                         

                   Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w udział w zabawach i gratuluję wiedzy i umiejętności!

          Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłosci

          Autor: Jolanta Kasprzak